Противнички играч го насамари Леброн Џејмс на натпреварот меѓу Атланта и Лејкерс (Видео)

tarnerdzejms

Лос Анџелес Лејкерс ја продолжи одличната серија откако синоќа славеше победа против Атланта Хоукс со високи 122:101.

Леброн Џејмс повторно беше предводник на „езерџиите“ со 33 поени и 12 асистенции, но овојнатпревар го обележа и по тоа што беше насамарен од Еван Тарнер.

Имено, кошаркарот на Атланта му продаде една финта по која Леброн заврши на паркетот, а Тарнер немаше тешка задача да запише поени.

Facebook Коментари