Протест на фановите на Унион Берлин: Фудбалот умира во Лајпциг (Видео)

unionberlin-fans

Навивачите на Унион Берлин денеска реализираа уникатен протест во Лајпциг, каде нивниот тим загуби од РБ Лајпциг со 3:1 во натпревар од Бундеслигата.

Домаќините добија дополнителна мотивација од однесувањето на фановите на Унион Берлин, кои организирале „погребен марш“ на патот кон стадионот, протестирајќи против современиот фудбал, односно клубови како РБ Лајпциг кои немаат никаква традиција.

Facebook Коментари