Поврзете се со нас

Англија

Прогноза на „Скај Спортс“: Јунајтед нема да го преживее „Сент Џејмс Парк“, Челси ќе го растури Брајтон

Објавено

на

Денеска и утре ќе се одиграа средбите од 14. рунда во Премиер лигата, рунда во која немаме некое класично дерби, ама затоа тука се неколку интересни пресметки.

Возбудливо треба да биде на „Сент Џејмс Парк“ каде силите ќе ги одмерат Њукасл и Манчестер Јунајтед, потоа на „Емирејтс“ каде Манчестер Сити ќе влезе како фаворит против Тотенхем, ама ќе треба да ја оправда таа улога.

Внимание привлекува и средбата меѓу Челси и секогаш незгодниот Брајтон што значи не очекува викенд за вистински уживање. „Скај Спортс“ преку нивниот прогнозер Џон Ноус даде свои типови на целото комплетно коло, па ако се покажат точни истите фаворитите нема да згрешат, а Јунајтед нема добро да помине на гостувањето кај избраниците на Еди Хау.

 

Типови за 14. коло во Премиер лигата:

Арсенал-Вулверхемптон 2-0

Брентфорд-Лутон 3-0

Барнли-Шефилд Јунајтед 1-0

Нотингем Форест-Евертон 2-2

Њукасл-Манчестер Јунајтед 3-1

Борнмут-Астон Вила 2-1

Челси-Брајтон 4-1

Ливерпул-Фулам 3-0

Вест Хем-Кристал Палас 1-1

Манчестер Сити-Тотенхем 4-2

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни