Поврзете се со нас

Европски купови

„Проектилот“ на Лазаров се најде во фокусот на ЕХФ (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец и воедно селектор, Кире Лазаров не се изнаигра на средбата за неговиот Нант против Бенфика во Европската лига, но и тој еден гол што го постигн беше доволен да се најде во фокусот на ЕХФ.

Имено нашиот бомбардер со својата мајсторија се избори за место во Топ головите на 6 рунда во ова натпреварување.

„Проектилот“ на Кире беше сместен на петтата позиција, број еден е магијата на Тарафета.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни