Поврзете се со нас

Свет

„Проектилот“ на Лазаров е меѓу најатрактивните голови во Франција (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одигра извонредно на дуелот против Лимож во првата лига на Франција.

Лазаров успеа дури десет пати да ја смести топката во мрежата на домаќините, а еден од тие неговите голови се најде на Топ 5 листата на најдобри мајстории на 6. коло во шампионатот. „Проектилот“ на Кире за израмнување на 23-23 се најде на четвртата позиција.

Местото број еден е резервирано за магијата на Онуфријенко против Тулуз.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни