Поврзете се со нас

Лига Европа

„Проектилот“ на Канга стави печат на првата победа на Црвена Звезда во ЛЕ (Видео)

Објавено

на

Фото: facebook.com/crvenazvezdafk

Црвена Звезда го победи Ференцварош со 4:1 пред своите фанови во Белград, освојувајќи ги првите бодови во групната фаза на Лига Европа.

Домаќините заслужено стигнаа до триумфот, а потегот на натпреварот беше дело на Гуелор Канга, кој постигна атрактивен гол од голема далечина.

Канга испрати вистински „проектил“ кон голот на унгарскиот тим, а голманот Дибуш немаше начин да го спречи четвртиот гол на „црвено-белите“.

Канга го отвори резултатот од пенал, а по еден погодок постигнаа и Катаи и Митровиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни