Поврзете се со нас

Свет

Проектил од десет метри: Како Лазаров ја „искина“ мрежата на Нанси (ВИДЕО)

Објавено

на

Кире Лазаров и во оваа натпреварувачка кампања е активен на терените и прави се што може да му помогне на Нант, односно да го пренесе своето знаење на помладите.

Десниот бек си ја заврши својата работа на дуелот со Нанси на кој даде три гола од четири обиди, а еден од нив беше вистинско ремек дело од десет метри. Лазаров и на 41 година покажа дека има топ во раката, па со „проектил“ ја искина мрежата на противникот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни