Продолжува серија на Работнички: Гостивар решен во „Градски Парк“

1

Кошаркарите на Работнички ја продолжија серијата на одлични резултати и вечерва ја забележаа 24 победа во 24 сезонски натпревар во нашиот домашен шампионат.

Избраниците на Марин Докузовски овој пат во својот дом во „Градски Пар“ го надиграа составот на Работнички со 71-57. Потребна беше само една доминатна четвртина (21-7-втора) за да домаќините направат добра предност и истата ја одржат, крунисааат во посакуван резултат.

2

Најзаслужен за вториот триумф на центарци во Супер-лигата беше Костов со 16 поени, Гинјард уфрли 13, а одличен беше и капитенот Мираковски со 9 поени, 7 скокови и 8 асистенции.

Сегариќ со 14 поени ја предводеше листата на стрелци кај гостите.

Facebook Коментари