Поврзете се со нас

Англија

Проблеми за Тен Хаг: Двајца важни фудбалери се повредија во квалификациите

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Манчестер Јунајтед има многу проблеми со повреди во текот на актуелната сезона, а лошите вести за менаџерот Ерик тен Хаг продолжија да пристигнуваат и по вчерашните квалификациски натпревари.

Маркус Рашфорд беше заменет во 61. минута на дуелот меѓу Англија и Малта и тоа по неговиот судир со Трент Александер-Арнолд, а допрва лекарскиот тим на англиската репрезентација ќе треба да потврди каков проблем имал напаѓачот на Јунајтед.

Проблем има и првиот голман Андре Онана, скапото засилување на Јунајтед од Интер, кој вчера почувствувал болка на дуелот меѓу Камерун и Маурициус.

Камерунците остварија убедлива победа, но Онана почувствувал болка на адукторот и бил заменет во 81. минута од натпреварот.

Англиските медиуми најавуваат пауза на неколку натпревари на камерунскиот голман, секако ако биде потврден проблемот со овој вид повреда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни