Поврзете се со нас

Англија

Проблем во Тотенхем, двајца играчи позитивни на Ковид-19

Објавено

на

Тренерот на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто се соочува со сериозни проблеми за викенд натпреварот од Премиер лигата.

Португалецот нема да може да смета на двајца важни фудбалери поради позитивни ковид тестови.

Еден од најдобрите играчи на клубот, Хеунг Мин Сон е позитивен на последните тестирања и ќе ги прескокне следните натпревари на клубот.

Освен Сон, позитивно е и летното засилување, Брајан Хил кој беше дел од селекцијата на Шпанија во натпревароте од Лигата на Нациите.

Тотенхем игра во недела против тимот на Њукасл кој е во резултатска криза.

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни