Признание за Сара од ЕХФ: Ристовска го има петтиот најатрактивен погодок во ЛШ (Видео)

sara

Македонската репрезентативка, Сара Ристовска е носител на еден од најтрактивните голови во изминатава сезона во Лигата на шампионите.

Имено магијата на Ристовска во дресот на Крим против романски ЧСМ Букурешт се најде на петтото место на најдобрите 30 погодоци во елитната конкуренција. Уживајте во мајсторјата на македонското крило како и во останатите ракометни бравури.

Facebook Коментари