Поврзете се со нас

Свет

Признание за одличната партија: Магдевски се најде петорката на колото во Романија (ФОТО)

Објавено

на

Андреј Магдевски блескаше на средбата против Таргу Жиу во првата лига на Романија, а таа негова партија му донесе место во идеалната петорка на 13. коло.

Македонскиот репрезентативец имаше дабл-дабл, 10 поени и 13 асистенции, плус седум скока што беше доволно да ја заземе плејмејкерското место во одбраното друштво на рундата во кое се најде и поранешниот член на Вардар и Работнички, Михајло Богдановиќ.

Новиот предизвик за Магдевски и колегите е на 8 јануари против лидерот Клуж-Напока.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни