Поврзете се со нас

Европски првенства

Признание за нашиот репрезентативец: Димитриевски се најде во тимот на колото на ЕП (ФОТО)

Објавено

на

Најдобриот македонски голман, Столе Димитриевски доби место во идеалниот тим на второто коло на 16. Европско првенство.

Димитриевски блескаше на средбата против Украина на која успеаа да му одбрани и пенал на Малиновски, па оценката 8,6 беше доволно за да биде во најдобрата единаесетка во изборот на „Софаскор“.

Подобро оценети од Македонецот се само Германецот Госенс, Де Брујн од Белгија, Велшанецот Бејл и капитенот на Португалија, Роналдо.

Ова е екипата која беше избрана во формација 4-4-2.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни