Поврзете се со нас

Европски првенства

Признание за нашата најдобра судијка: Пројковска ќе биде активна на ЕП во Англија

Објавено

на

Најдобрата македонска судијка, Ива Пројковска ќе биде дел од најголемиот фудбалски спектакл кога е во прашање женскиот фудбал-Европското првенство кое од 6 до 31 јули ќе се одржи во Англија.

Пројковска ја доби довербата од УЕФА, односно беше избрана во елитното друштво на судијки за собирот на најдобрите селекции на стариот континент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни