Поврзете се со нас

Свет

Признание за Македонецот: Лазаров се најде во тимот на колото во Франција (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот ас, Кире Лазаров се претстави во одлично светло на лигашкиот меч против Ним, меч на кој даде девет погодоци и беше прв стрелец во победата на Нант од 34-26.

Таа негова партија и фантастичната 100 процентна реализаиција на ударите од седум метри му донесоа признание, па Лазаров се најде во идеалниот тим на 12 рунда во првата француска лига.

Друштво на Лазаров во супер тимот на рундата му прават Тисо, Портнер, Илиќ, Пранди, Фигуерас, Риго, но и Шам кој е избран за најдобар дефанзивец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни