Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Признание за Хрватот: Чупиќ е најдобар десен бек на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Искусниот хрватски интернационалец, Иван Чупиќ одигра извонредно за Вардар на гостувањето кај ПИК Сегед во Лигата на шампионите, партија која за жал не беше наградена со позитивен резултат на неговата екипа во Унгарија.

Меѓутоа ваквото негово издание не остана незабележано од Европската ракометна федерација (ЕХФ) која го прогласи за најдобар десен бек, поточно го смести во најдобрата седумка на колото.

Освен играчот на Вардар тука се и голманот Мелер од Барселона, крилата Ривера и Кунку, кружниот напаѓач Каралек, но и бековите Бодо и Маласинскас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни