Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Признание за големиот борец: Карачиќ е МВП на завршниот турнир во Келн!

Објавено

на

„Моторот“ на екипата на Вардар, Игор Карачиќ е прогласен за најкорисен играч на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Хрватскиот репрезентативец одигра одлично како во вчерашното полуфинале против Барселона така и денеска во борбата за титулата против Веспрем, па сосема заслужено го доби ова признание.

Поранешниот вардарец и сегашен член на Кјелце, Алекс Душебаев е пак најдобриот стрелец (99 голови) за оваа кампања во елитното натпреварување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни