Признание за бекот на Металург: Јагањац меѓу најдобрите дебитанти во ЛШ (Видео)

jaganjac vs medvedi 2017

Македонскиот вицепрвак Металург ги заврши настапите за оваа сезона во Лигата на шампионите, издание од кое најзапаметени ќе бидат партиите не бекот Халил Јагањац.

Јагањац престигна во клубот од Автокоманда пред стартот на сезоната и одлично се прилагоди во новата средина, а награда за тие неговиот партии дојде од луѓето од ЕХФ кои 19-годишниот Халил го ставија во групата на најдобрите дебитанти во ЛШ

Тука се и Даниел Душеваев од Целје, Јанус Дади Смарасон од Алборг, Едуард Кемф од ПСЖ, Мелвин Чичардсон од Монпелје и голманот Емил Нилсен од Скјерн.

Facebook Коментари