Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Признание од ЕХФ за репрезентативецот: Митревски ја има одбраната на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски ја има најатрактивната одбрана во шестото коло во Лигата на шампионите.

Нашиот ас не блескаше на дуелот против Барселона, но и тоа што го направи беше доволно за да влезе во најтесниот круг и потоа го добие го добие признанието од ЕХФ за најдобрата одбрана на рундата.

Се работи за одбраната при резултат 26-25 за Порто кога му фати цист зизер на Гомез.

На Топ 5 листата се уште поранешниот вардарец Гедбан, тука е Ландин кој го скроти Дибиров како и Жерар од ПСЖ и Миклер од Пик Сегед.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни