Признание од ЕХФ за неверојатниот Арпад: Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ (Видео)

sterbik

Екипата на Вардар ја оправда улогата на фавориот и славеше во хрватската престолнина над составот на ППД Загреб во меч во кој блескаше голманот Арпад Штербик.

Ветеранот ги откажа домаќините и им даде дополнителни крилја на „црвено-црните“ за да побрзо и поефикасно го решат стариот добар ривал. Токму една од неговите бравури на голот се најде меѓу петте најатрактивни одбрани на седмото коло во Лигата на шампионите во изборот на ЕХФ.

На првото место на оваа листа е Марин Шего од Пик Сегед.

ОВДЕ можете да ги погледнете најдобрите пет одбрани.

Facebook Коментари