Пристигна и видеото со најсмешни потези на Мундијалот во Русија (Видео)

Makron 2

Заврши едно од најдобро организираните светски првенства до сега. Домаќинот Русија се покажа како одличен домаќин и воедно ги собра симпатиите од целиот свет.

Финалниот меч, кој беше еден од најгледаните меѓу репрезентациите на Франција и Хрватска заврши со победа од со 4-2 и по втор пат во историјата, ,,петлите” се закитија златното одличје.

Овој шампионат е веќе зад нас, но секако секогаш е добро да се насмееме со смешните моменти кои изнудија насмевки кај целата јавност. Уживајте во најсмешните моменти од најголемиот планетарен настан.


Facebook Коментари