Поврзете се со нас

Европски првенства

Пример за регионот: Хрватите првпат реализираа интервју преку холограм (Видео)

Објавено

на

Напредокот на технологијата одамна се користи како можност за подобрување на програмските содржини на одредени телевизии во регионот, а хрватски „РТЛ“ покажа што изгледа модерна програма и може да служи како пример за сите останати.

Првпат во историјата на хрватските телевизии, по натпреварот меѓу Хрватска и Франција на Европското ракометно првенство, водителите во студиото реализираа интервју преку холограм.

Присутните во студиото можеле да поразговараат со Тим Лучин, кој постигнал 4 гола на дербито со Франција, дерби кое Хрватите сепак го загубија со 27:22.

Интервјуто можете да го видите на овој ЛИНК

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни