Поврзете се со нас

Македонија

Прилеп се засили со еден од најдобрите стрелци во Суперлигата

Објавено

на

foto: РК Прилеп 2010

Составот на РК Прилеп 2010 се засили со еден од најдобрите стрелци во Суперлигата, бекот Никола Цветаноски кој потпиша двегодишен договор.

Цветаноски е играч кој потекнува од школата на РК Струга, а во кариерата има настапувано и за Вардар Јуниор и Голден Арт.

Претходно Прилеп го ангажираше Томче Трајчевски, додека соработката беше продолжена со голманот Иван Ангелески и левото крило Христи Бикоски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни