Поврзете се со нас

Македонија

Прилеп донесе десен бек од Австрија

Објавено

на

blank

Македонскиот ракометен прволигаш, Прилеп од денеска е посилен за младиот Хари Павлов.

Се работи за повратник во екипата на Прилеп, односно во старо-новата средина доаѓа од австриски Фиверс. Павлов има 17 години, висок е 194 сантиметри и треба да биде освежување за тимот предводен од Горан Кузманоски.

Инаку прилепчани сезоната во домашниот шампионат ја започнаа со две победи и еден пораз.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни