Поврзете се со нас

Англија

Приказната продолжува: Капитенот Лорис потпиша нов договор со Тотенхем (ВИДЕО)

Објавено

на

Англискиот премиерлигаш Тотенхем и во иднина ќе може да смета на услугите на искусниот француски голман Уго Лорис.

Лорис кој една деценија е дел од „петлите“ ја прифати понуда и потпиша нов договор кој е со важност до 2024 година. Со ова Тотенхем задржува важен играч во своите редови, капитен и лидер, човек кој досега има одиграно 395 натпревари од доаѓањето во Лион или поточно набрзо ќе стане само 12 ас кој успеал за составот од северен Лондон да одигра 400 мечеви.

-Приказната продолжува,-порачаа од Тотенхем.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни