Поврзете се со нас

Германија

Приказната на оваа сезона-што досега се случи во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Денеска се враќа германскиот фудбал, се враќа Бундеслигата по пауза од два месеци поради короавирусот, па во пресрет на 26. коло кое ќе се отвора попладнево од 15:30 часот со пет натпревари меѓу кои и рурското дерби меѓу Борусија Дортмунд и Шалке 04 погледнете едно резиме на она најглавното што се случуваше во кампањата 2019/2020.

Се работи за најважните моменти кои треба да потсетат каде оваа лига застана. Кога е во прашање врвот само да нагласиме дека Баерн Минхен е прв со 55 бода или четири повеќе во однос на Борусија Дортмунд, трет е РБ Лајпциг со 50, додека Борусија Менхенгладбах е четврта со 49 поени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни