Поврзете се со нас

Свет

Пријателите го испратија Кантегрел во Вардар (ФОТО)

Објавено

на

blank

Робин Кантегрел од наредната сезона ќе биде дел од актуелниот македонски, регионален и европски шампион Вардар.

Тој се договори со „црвено-црните“ и од Франција од таборот на Сесон Рен ќе пристигне во Скопје. Трансферот е веќе официјалзиран, па пријателите на голманот му приредија мала забава и на интересен начин, со подароци го испратија во новата средина.

blank

blank

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни