Презен гол и неверојатна утка: Напаѓач од Премиер лигата се посрамоти во Лигата на нации (Видео)

Вчера се одиграа последните мечеви од новата рунда во Лигата на нации, а еден од тие натпревари беше меѓу Норвешка и Бугарија кој заврши со победа на домаќините од 1-0.

Овој триумф на Норвежаните можеше да биде повисок, односно да не стравуваат за триумфот до последен момент ако во 83 минута Џошуа Кинг не го промашеше невозможното пред голот на нашиот источен сосед.

Имено напаѓачот на Бурнмаут се најде во идеална позиција, пред празен гол, но наместо рутински да реализира се посрамоти за сите пари.

Facebook Коментари