Поврзете се со нас

Репрезентација

Претседателот Пендаровски оствари средба со златните момчиња од Рига (ФОТО)

Објавено

на

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски денеска оствари средба со кадетски репрезентативци кои летово го освоија првото место на ЕХФ шампионатот во Рига.

Пендаровски ги прими играчите и стручниот штаб и изрази задоволство од остварениот резултат и успешната промоција на македонскиот спорт во интернационални рамки.

Од друга страна пак ракометарите му подарија топка со потписите на сите играчи.

Само да посетиме избраниците на Раде Стојанови со успехот во Летонија и донесоа на Македонија директен пласман на младинско ЕП 2024 и кадетско СП 2023 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни