Поврзете се со нас

Италија

Претседателот на Интер доби „поздрав“ од навивачите (ВИДЕО)

Објавено

на

Интер вечерва игра многу важен меч со Барселона во Лигата на шампионите, меч кој може да се покажа како клучен за пласманот во оваа група, но во исто време истиот може да ја одлучи и иднината на тренерот Симоне Инѕаги.

„Нероаѕурите“ имаат резултати под нивото во оваа сезона, навивачите се незадоволни како од тренерот така и од управата на клубот, па така денеска дел од нив го „поздравија“ претседателот Стивен Жанг.

Жанг заедно со соработниците се сретна со колегите од Барселона, а при влезот во еден од рестораните во Милано мала група на навивачи му порачаа на претседателот да си оди дома.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни