Поврзете се со нас

Македонија

Претседателите на Вардар и Пелистер имаа состанок, порака е јасна: Нека победи спортот и ракометот!

Објавено

на

foto: rkvardar.com.mk/

За неколку дена ќе се одигра првото лигашко дерби меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер, дуел кој има огромно значање во борбата за титулата, но и дуел пред кој двата претседатели на клубовите, Михајло Михајловски и Зоран Стерјев при што беше испратена јасна порака.

Махајмовски и Стерјев упатија апел до тренерите, играчите, навивачите и спортските љубители во недела да победи спортот, да победи моментно подобриот тим, да победи ракометот.

Во продолжение ви го пренесуваме заедничкото соопштение:

Средбата Вардар-Пелистер се игра во недела во СЦ ,,Јане Сандански” .

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни