Поврзете се со нас

Англија

Премиер лигата ги објави играчите со најголем стаж во секој клуб, најтешко е да се погоди тој во Челси

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/Everton

Англиската Премиер лига денеска објави интересен список со фудбалерите кои имаат најголем стаж во секој од тимовите кои сезонава настапуваат во престижната лига.

На врвот е Симус Колмен од Евертон, кој е дел од екипата од „Гудисон Парк“ речиси 15 години, односно 14 години и 8 месеци.

Веднаш зад него е Луис Данк од Брајтон со 14 години и 3 месеци, додека Пол Дамет е играч со најголем стаж во редовите на Њукасл, откако е дел од екипата од „Ст. Џејмс Парк“ 12 години и 3 месеци.

Лук Шо ги предводи актуелните играчи на Манчестер Јунајтед, Кевин де Брујне е број еден кај Манчестер Сити, а со оглед на големите промени во составот, очекувано фудбалерот со најголем стаж кај Челси е далеку зад Колмен.

Се работи за Тревор Чалоба, кој го носи дресот на Челси веќе 5 години и 7 месеци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни