Поврзете се со нас

Балкан

Предизвик за швајцарската легенда: Етеми доби нов тренер во Истанбулспор

Објавено

на

Истанбулспор на нашиот репрезентативец Валон Етеми има лоши резултат во турскиот шампионат во досегашниот тек на оваа сезона, поточно освоените два бода се доволен знак дека се потребни промени за да се размрда екипата.

Клубот од турската престолнина се реши да доведе нов стратег и тоа во името на Хакан Јакин. Јакин е швајцарска легенда, ас кој низ активната фудбалска кариера имаше можност да настапува за повеќе клубови, но кога се работи за тренерската истаат е далеку поскромна од онаа на неговиот брат Мурат кој ја предводи швајцарската репрезентација.

Како главен тренер има работено во Шафхаузен и Цуг што значи ова ќе биде негов најголем предизвик.

Истанбулспор за неколку дена се соочува со Анкарагучу што е добра прилика за освојување на бодови кои се повеќе од потребни.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни