Поврзете се со нас

Италија

Предизвик за Шпанецот: Фабрегас ќе води италијански второлигаш

Објавено

на

foto:www.facebook.com/como1907srl

Поранешната ѕвезда на Арсенал, Барселона и Челси, Сеск Фабрегас се реши да влезе во тренерските води по завршувањето на активната кариера за да за брзо време добие позначаен ангажман.

Шпанскиот ас беше активен во младинските категории на Комо, но по тренерска промена во првата екипа се отвори престор за Фабрегас и тој во наредниот период ќе го води италијанскиот второлигаш.

Клубот од Серија Б се раздели со Морено Лонго, па привремено оваа функција ќе ја извршува Фабрегас кој првата трениг ќе ја има во среда наутро.

Комо со 21 бод е на 6 позиција на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни