Поврзете се со нас

Англија

Празен гол: Најголемото промашување во оваа сезона во Премиер лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Без погодоци заврши дуелот меѓу Астон Вила и Вулверехемптон во Премиер лигата, средба на која гостите беа поконретни, ама не ги искористија своите шанси од кои најголема беше онаа на Ромен Саис во второто полувреме.

Мароканецот промаши чист зицер во 57 минута кога по една мешаница се најде во чиста позиција, празен гол, ама од само еден метар тој ја префрли рамката од голот на Мартинез.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни