Поврзете се со нас

Европски првенства

Правила си се правила: Монтела не го пуштија на стадион, му бараа акредитација (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекторот на Турција, Винченцо Монтела се соочи со една необична ситуација пред вчерашниот меч на средбата со Португалија во Дортмунд, ситуација во кој тој мораше да докаже кој е за да влезе на стадионот, соблекувалната.

Имено Италијанецот беше запрен од обезбедувањето кое му побара пропусница, акредитација која Монтела во прв момент ја немаше, а откако ја доби истата му ја внесе во лице на човекот кој едноставно ги следеше правилата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни