Поврзете се со нас

Италија

Познато лице во Миланело: Ибра го буди Милан по тешкиот пораз во градското дерби (ВИДЕО)

Објавено

на

Милан се посрамоти во дербито со Интер кое го загуби со 5-1 со што дефинитивно го расипа добриот впечаток за почетокот на оваа кампања.

Меѓутоа време за пауза, тагување нема и веќе следи нов предизвик и тоа соочување со Њукасл во Лигата на шампионите. Таа средба се игра утре од 18:45 часот, а пред истата „црвено-црните“ добија засилување, поточно во Миланело пристигна едно познато лице-Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ разговараше со тренерот Стефано Пиоли и тимот, па неговиот став, оптимизам, мотивација дефинитивно може да биде од корист по саботната „петарда“ на „Џузепе Меаца“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни