Поврзете се со нас

Франција

Познатиот новинар Ди Марцио со ексклузива: Мбапе е поблиску до останување во ПСЖ

Објавено

на

Познатиот италијански новинар на „Скај Италија“, Џанлука Ди Марцио во текот на денешниот ден лиферуваше вест поврзана со Килијан Мбапе.

Францускиот фудбалер е топ тема во овој период во кој треба да донесе конечна одлука дали кариерата ќе ја продолжи во ПСЖ или ќе ја менува средината и ќе потпише за Реал Мадрид.

Неговата мајка изјави дека тој ги разгледува и двете понуди кои се доста слични и дека наскоро ќе донесе одлука.

Ди Марцио пак напиша дека Мбапе во моментов е поблиску до поптишување нов договор со ПСЖ отколку потпишување договор со РЕал Мадрид.

Ова доаѓа како изненадување затоа што веќе извесен период Мбапе силно се поврзуваше со трансфер во Реал Мадрид и веќе беше виден како нов фудбалер на клубот од „Бернабеу“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни