Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Познати се термините за ЛШ: Вардар ја отвара новата сезона на 15. септември

Објавено

на

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар 1961 ги дозна термините за првите десет кола во Лигата на шампионите.

„Црвено-црните“ и во оваа кампања ќе го претставуваат македонскиот ракомет во елитното натпреварување и тоа во групата А каде ќе ги одмерат силите со ПИК Сегед, Киле, Алборг, Мешков, Монпелје, ППД Загреб и Елверум.

Првата средба за вардарците ќе биде на 15 септември и тоа на гостински терен против Елверум во терминот од 18:45 часот. Кога е во прашање првиот домашен меч тој е закажан за 22 септември против Мешков Брест.

Распоред на мечевите на Вардар за првите 10 кола.

1 коло, 15.09.2021
Елверум – Вардар 18,45 ч.

2 коло, 22.09.2021
Вардар – Мешков Брест 20,45

3 коло, 29.09.2021
Вардар – Алборг 18,45

4 коло, 13.10.2021
Вардар – Монпелје 20,45

5 коло, 20.10.2021
Алборг – Вардар 18,45

6 коло, 27.10.2021
Вардар – Кил 20,45

7 коло, 18.11.2021
ПИК Сегед – Вардар 18,45

8 коло, 25.11.2021
Вардар – ПИК Сегед 20,45

9 коло, 02.12.2021
Кил – Вардар 20,45

10 коло, 08.12.2021
ППД Загреб – Вардар 20,45

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни