Поврзете се со нас

Англија

Познати се паровите: Клубовите од Манчестер се избегнаа во полуфиналето на ФА Купот

Објавено

на

Манчестер Јунајтед излезе како победник од драмата со Ливерпул на „Олд Трафорд“, а веднаш по тој дуел беше извршена ждрепката за полуфиналето во ова натпреварување, односно ги имаме паровите за соочувањата на „Вембли“.

Овие дуели ќе се играа наредниот месец и тоа на 20 и 21, а „џекпотот“ во излекувањето го доби клубот од „Олд Трафорд“ кој ќе се соочи со најпријатното изненадување Ковентри.

Тоа е тим кој вчера го шокираше Вулверхемптон на негов терен и останува да се види дали ќе може да направи уште едно „чудо“ против уште посилен ривал во името на „црвените ѓаволи“.

Вториот пар е Челси-Манчестер Сити, меч кој за „сините“ е можеби и најважниот во оваа сезона со оглед на тоа што ФА Купот им е единствена шанса да обезбедат место во Европа во наредната сезона.

„Граѓаните“ пак ќе сакаат да го одбранат трофејот, односно до таа цел ги дели уште два чекори.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни