Поврзете се со нас

Македонија

Познати се групите за 50.јубилејно издание на Струшкиот турнир (ФОТО)

Објавено

на

Од 16 до 20 август ќе се одигра јубилејното 50.издание Струшкиот ракометен турнир, еден од најпрестижните турнири со голема традиција и историја.

Имаме две групи во кои освен домашни клубови има претставници од Словенија, Грција и Словачка.

Во групата А ќе ги имаме домаќинот Струга потоа македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер, потоа Татран Прешов и АЕК од Атина.

На другата страна е најтрофејниот македонски тим Вардар кој за ривали ќе ги има Целје, Бутел и Алкалоид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни