Позната комбинација, нова мајсторија: Лакрабер и Лекиќ повторно со Топ 5 погодок во ЛШ (Видео)

lakraber

Екипата на ЖРК Вардар го победи Митјиланд и обезбеди пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Вардарки за разлика од првиот меч во Данска на кој победија тесно со 24-23 во СЦ „Јане Сандански“ славеа убедливо со 32:25.

Меѓутоа од овие два натпревари има и една заедничка работа, дуото на „црвено-црните“ Александра Лакрабер и Андреа Лекиќ изведе два цепелини кои си најдоа свое место на ЕХФ Топ листата на најдобрите голови.

Цепелинот меѓу Лакрабер и Лекиќ меѓу најтрактивните пет голови во ЛШ (Видео)

Како и тогаш, така и сега за нив е резервирано местото број четири.

ОВДЕ можете да го погледнете голот.

Facebook Коментари