Поврзете се со нас

Европски првенства

Познат шпански фудбалер пристигна во Штутгарт како обичен фан и ја воодушеви домашната јавност (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/VillarrealCF

Шпанија денеска ќе се обиде да ја разочара домашната публика во Штутгарт и да го елиминира домаќинот на турнирот, а репрезентативците на Де ла Фуенте ќе имаат навистина важна поддршка од трибините.

Икер Касилјас е составен дел од Федерацијата и се грижи за подобра атмосфера во тимот, но и дел од активните шпански играчи се зафатени од фудаблската треска, па сега пристигнаа во Германија како обични фанови.

Еден од нив е Дани Парехо кој ова попладне се однесувал како секој голем и страствен фан на Шпанија, бодрејќи ја „фуријата“ уште во најавата за големото европско дерби.

Познатиот играч на Вилјареал бил забележан од новинарите како се подготвува за натпреварот заедно со армијата шпански играчи, а дел од спектаклот се и неговите синови.

– Ќе беше многу подобро ако играв, но добро е и вака. Моите синови уживаат, мој тип е дека Шпанија ќе победи 2:1, – порача поранешниот шпански репрезентативец, кој последниот настап за селекцијата го имаше во 2020-та година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни