Поврзете се со нас

Свет

Познат шпански експерт: Перез ја соопштил конечната одлука на Мбапе пред играчите на Реал

Објавено

на

Foto:twitter.com/KMbappe

Потписот на Килијан Мбапе се претвори во вистинска шпанска сапуница и предизвика драма која носи нова епизода секој нов ден, па така трпението почнаа да го губат и угледните медиуми од Мадрид.

Неизвесноста и неодлучноста која ја презентира Мбапе ги натера угледните „Марка“ и „АС“ да гледаат сценарио при кое Французинот не пристигнува во Реал Мадрид и покрај тоа што првично даде зелено светло за трансфер, а иако се очекува конечниот одговор да го добиеме до крајот на викендот, еден познат шпански експерт од сигурни извори тврди дека во Мадрид веќе го знаат одговорот.

Новинарот Гилјем Балаг вели дека последните информации одат во полза на ПСЖ, односно Мбапе решил да ја прифати подобрената понуда од актуелниот клуб и одново да го одложи трансферот во Реал Мадрид.

– Само што добив информација дека Флорентино Перез им кажал на играчите на Реал дека Мбапе не доаѓа во Мадрид. Да видиме што ќе каже самиот Мбапе пред да потврдиме билошто на оваа тема, – гласи објавата на Балаг.

Во последните неколку часа, од Франција и Шпанија пристигнуваат различни информации за конечната одлука на Мбапе, кој всушност ги прифатил двете понуди кои му ги доставиле двата клуба и сега ќе мора да пресече и да избере само една.

Мајката на Мбапе со официјално соопштение: Имаме договор со Реал Мадрид, но имаме договор и со ПСЖ

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни