Поврзете се со нас

Италија

Познат италијански тренер завршил во болница, му се слошило пред почетокот на средбата Италија-Македонија

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/Azzurri

Италијанските медиуми потврдија дека вчера на стадионот „Олимпико“ се случил и еден непријатен момент и тоа пред почетокот на квалификацискиот натпревар меѓу Италија и Македонија.

Поранешниот тренер Ренцо Уливиери доживеал здравствени проблеми и итно бил пренесен во болница, каде бил задржан во текот на ноќта.

Докторите сакале да му ги направат сите потребни тестови на Уливиери пред да му дозволат да ја напушти болницата, но најавите се дека ситуацијата не е сериозна и познатото фудбалско име ќе биде пуштен на домашно лекување.

82-годишниот Уливиери во мооментов е претседател на италијанската тренерска асоцијација, а во тренерската кариера водеше многу италијански клубови како Наполи, Болоња, Парма и Торино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни