Поврзете се со нас

СЕХА лига

Познат е СЕХА тимот на годината, тројца играчи се од Вардар и Пелистер (ФОТО)

Објавено

на

Тројца играчи дадоа македонските клубови Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер во тимот на годината во СЕХА лигата.

Во одбраното друштво се најдоа Филип Талески и Стојанче Стоилов од таборот на „црвено-црните“, додека пак од битолскиот состав тука е крилото Мирко Радовиќ.

Уште едно познато име за македонската јавност се најде во иделаниот состав-тоа е искусниот Тимур Дибиров кој сега е дел од ППД Загреб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни