Поврзете се со нас

Македонија

Познат е наследникот на Седлоски: Шкупи ќе го води турски тренер (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Шкупи се реши да направи промена на тренерската позиција за време на оваа пауза, односно се раздели со Гоце Седлоски кој минатата сезона по две децении ја врати лигашката титула во Чаир.

Потрагата по наследникот на Седлоски не траеше долго, па актуелнот првак ја информираше јавноста дека за нов предводник на екипата е избран Џихан Арслан. Арслан е поранеше младински репрезентативец на Турција, човек кој има работено во голем број на клубови во неговата земја, но и во Челик Зеница од Босна и Херцеговина.

Ново име е и Февзи Лајиќ кој ќе биде дел од стручниот штаб.

Шкупи со 42 бода е на второто место на табелата во ПМФЛ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни