Поврзете се со нас

Македонија

Познат е наследникот на Бабиќ: Скандинавец ќе го води Еурофарм Пелистер!

Објавено

на

Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер го пронајде наследникот на Жељко Бабиќ кој си замина од клубот по минатата сезона во која тимот не успеа да освои ниту еден од двата трофеи во домашниот шампионат.

Клубот од Битола се одлучи довербата да му ја даде на 56-годишниот стручњак од Данска, Ларс Валтер. Се работи за стратег кој е многу искусен, стартег кој има работено во многу екипи, па и на Балканот во редовите на Горење Велење.

Има титули во Полска, Романија, Швајцарија, а водел и тимови од Португалија, Германија и неговата Данска. Валтер прифати двегодишен договор и ќе биде преставен во новата средина пред стартот на подготовките.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни