Повредениот Дончиќ „испорача“ трипл-дабл, Бостон го одбрани „Ти-Ди Гарден“ (ВИДЕО)

Кошаркарите на Бостон Селтикс ја добија и втората пресметка со Далас Маверикс во големото финале во НБА лигата. За разлика од првото соочување Далас беше далеку подобар, поконкурентен ривал, ама за нешто повеќе Дончиќ ќе мора да добие поголема поддршка, а во исто време одбраната да биде на далеку повисоко ниво против тимот кој имаше … Продолжи со читање Повредениот Дончиќ „испорача“ трипл-дабл, Бостон го одбрани „Ти-Ди Гарден“ (ВИДЕО)