Поврзете се со нас

Франција

Повикајте лекар: Нејмар на тренинг ја посрамоти младата ѕвезда на ПСЖ (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Пари Сен Жермен се подготвува за последниот меч во овој месец против Лориент, а пред истиот на социјалните мрежи се појави видоа како Нејмар си поигрува, ја посрамоти големата надеж на „светците“ Хави Симонс.

Симонс кој има 17 години тргна да му ја одземе топката на Бразилецот, но Нејмар уште еднаш покажа дека е магионичар и успеа од никаде да му ја протне низ нозете. Холанѓанецот падна на тревата, напаѓачот славеше, а дел од присутните побараа да се повика лекар за да му се помогне на Симонс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни